Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Łódzki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

O nas

Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Łódzki składa się z 4 prężnie działających filii:

  • Bełchatów
  • Łódź
  • Wieluń
  • Zduńska Wola

W każdej z naszych filii działają gotowi do służby na rzecz drugiego człowieka wolontariusze, dzięki którym pomoc, którą niesiemy i praca na rzecz innych jest możliwa. 
Nie tylko szczere zaangażowanie mieszkańców Województwa Łódzkiego ma dla nas wielkie znaczenie, ale również wsparcie darczyńców i sponsorów. Oprócz czasu potrzebne są również środki finansowe lub dary rzeczowe. Łącząc ze sobą te dwie rzeczy jesteśmy w stanie działać skutecznie na rzecz tych, którzy znajdują się w potrzebie. Oprócz wolontariuszy, darczyńców i sponsorów na naszą pracę ma wpływ każdy obywatel Polski, który co roku rozlicza się z podatku dochodowego i ma możliwość przeznaczyć 1% podatku właśnie na naszą działalność.

A zakres naszych działań jest szeroki – na sercu leży nam niemal każdy, kto znajduje się w potrzebie – uważamy, że każdy człowiek ma nieocenioną wartość, zasługuje na godne życie i szacunek – są to elementy naszej misji, którą realizujemy w Oddziale Łódzkim. Wierzymy, ze dobroć i pomoc okazana drugiemu człowiekowi, zaowocuje i zachęci kolejne osoby do dzielenia się swoimi darami, talentami, czasem i dobrami materialnymi z innymi ludźmi. Naszą wizją jest świat, pełen uczynnych osób, które dążą do najwyższego rozwoju w każdym wymiarze życia i okazują sobie wzajemny szacunek i pomoc.

Nasze działania skupiają się więc wokół osób: ubogich, niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie, bezrobotnych i uzależnionych. Na sercu leżą nam również osoby poszkodowane w wyniku kataklizmów, wojen i klęsk naturalnych. Dbamy również o dzieci i młodzież.  Nie zapominamy też o osobach chorych i cierpiących. Ważnym elementem naszej pracy jest profilaktyka zdrowia – poprzez liczne programy edukacyjne przeciwdziałamy chorobom cywilizacyjnym jak również zapobiegamy uzależnieniom.

Dzięki każdej wpłacie, darowiźnie, pomocy rzeczowej czy środkom wpłaconym w ramach 1 procenta podatku będziemy w stanie dotrzeć do kolejnych osób z naszymi działaniami, programami, akcjami charytatywnymi i zbiórkami publicznymi.

Ważne dokumenty

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
ul. Kopcińskiego 67
90-032 Łódź

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij